Значення грошей і фінансів у сучасній економіці

Автор статті:

Чи знаєте ви, чим відрізняються гроші від фінансів? Готівкові гроші - це продукт, який використовується для визначення ціни інших товарів, засіб вимірювання вартості, обміну, платежу, заощадження і накопичення.

Гроші легко поміняти на будь-який товар, так як вони дають можливість легко порівняти будь-які товари при обміні. Роль грошей на даний момент виконують не товари, а банкноти, що видаються центральним банком. Самостійної вартості банкноти не мають, просто держава визначає, що громадяни повинні приймати банкноти і монети як законний платіжний засіб на території держави.

Роль грошей на даний момент виконують не товари, а банкноти, що видаються центральним банком

Фінанси - це теж гроші, проте не тільки готівку, але і чеки, акредитиви, гроші на банківських рахунках і інші фінансові інструменти (нерухомість, підприємства, страхові поліси). Простіше кажучи, фінанси - це все, що має певну матеріальну цінність, що можна перетворити в гроші.

За великим рахунком, поняття фінанси - це все фінанси країни або всього світу у всіх формах і в русі від однієї людини до іншої (при придбанні товарів), а також при розподілі (наприклад, уряд оплачує пенсії з коштів, отриманих від збору податків, банки приймають вклади і видають їх у вигляді кредитів).

Фінанси за допомогою банківської системи доставляють кошти державі (в особі державних бюджетних організацій), фірмам, підприємствам, установам і організаціям, простим громадянам.

Поняття фінансів міцно пов'язано з поняттям бюджету (державний бюджет, бюджет фірми, бюджет домогосподарства і особистий бюджет), а також з поняттями доходів і витрат.

Рівень фінансового успіху, фінансових доходів, витрат залежить від того, як конкретний суб'єкт (держава, фірма, домогосподарство, окрема людина) управляє своїм бюджетом. Якщо фінанси розподіляються нерозумно, відсутні заощадження і накопичення, постійне джерело доходу, то дуже велика ймовірність стати банкрутом. Щоб бюджет був з прибутком, доходи повинні перевищувати витрати.

Фінанси поділяються на публічні (державні) і приватні.

Головне завдання публічних фінансів полягає в розподілі і перерозподілі суспільних благ. Це перш за все охорона громадського порядку, національна оборона, ремонт доріг і т.п. Всі ці завдання не здатні забезпечити приватні фінанси (оплатити в індивідуальному порядку), тому ці завдання виконують фінанси держави.

Головне завдання публічних фінансів полягає в розподілі і перерозподілі суспільних благ

За допомогою публічних фінансів так само перерозподіляються суспільні блага (наприклад, високі податки для забезпечених громадян і посібники громадянам з мінімальними доходами).

Грошова політика в державі - це дуже важливий засіб регулювання економіки держави. Головна мета - забезпечення стабільності цін, високої зайнятості та зростання валового доходу. Гроші держави - це гроші уряду, банків, фірм, домогосподарств, на рахунках, в дорозі, особисто у кожного з нас.

Додати коментар

Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований.

5 2 × =