Чи варто брати позику у приватних осіб?

Автор статті:
5 %) 1 голосувати

Коли банк з якихось причин не видає кредит доводитися активно шукати інші варіанти. На цей випадок звертають на себе увагу поширені пропозиції - позики під відсотки у приватних осіб. Треба зауважити, що приватні позики дозволені законодавством, і корисно знати, що суми не більше однієї тисячі гривні можуть видаватися без документального підтвердження. В інших випадках видача грошових сум повинна супроводжуватися оформленням договору в письмовій формі або розпискою. У разі отримання позики в особливо великому розмірі краще убезпечити угоду запевненням у нотаріуса.

Уважного вивчення договору слід приділити особливу увагу. У ньому повинні бути вказані:

  • Позичати сума в гривні;
  • період кредитування;
  • процентна ставка;
  • пеня за прострочення виплат.

Якщо в договорі не обумовлено термін, то він відраховується автоматично і буде дорівнювати тридцяти календарних днів з моменту підписання.

При складанні розписки також зазначається отримана сума кредиту, обумовлюються відсотки за користування грошовими коштами або їх відсутність, вказується місце повернення боргу, учасники угоди ставлять свої підписи. Грамотно оформлена розписка має силу в суді і є альтернативою договору.

Як правило, займаючи кошти не в банку, а у приватних осіб, економії не отримати. Щоб уберегти себе від збитків «приватники» вимагають гарантії повернення боргу у вигляді дорогого застави: автомобіля, нерухомості, коштовностей, які підкріплені довідками про право володіння заставним майном. На період угоди кредитор може попросити переоформлення права володіння нерухомістю в реєстраційній палаті. Подібні позики часто супроводжуються високими відсотками, а величина позики залежить від вартості застави і складає приблизно не більше 65% від його ринкової вартості. Практикуються вимоги про пред'явлення довідок про відсутність наркотичної залежності і психічних розладів у позичальника.

Якщо розглядати плюси приватних позик, То в першу чергу варто відзначити, що гроші вам видадуть, що не дивлячись на неоплачені кредити. При оформленні приватної позики нікого не збентежить наявність судимості, відсутність офіційної роботи. Гроші можуть видати дуже швидко, часом протягом кількох годин.

Мінуси приватної позики - високі відсотки, які іноді нараховуються за місяців, а по днях. Є висока ймовірність, що при неповерненні боргу заставлене майно перейде до кредитора. Саме тому дуже важливо не допускати помилок при погашенні приватної позики, серйозні наслідки можуть сильно ускладнити ваше життя.

Додати коментар

Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований.

п'ять × 5 =