Чому процвітають шахрайські кредити

Автор статті:
4.5 %) 6 голосів

Найчастіше люди дізнаються, що їх обдурили, тільки звернувшись в банк за новим позикою. При цьому клієнт може мати простроченим боргом терміном на кілька років. Але для отримання кредиту потрібно безліч документів, яким чином шахраї примудряються обхитрити фінансові установи?

Дисконтна карточка

Напевно багато хто стикався з промоутерами в торгових центрах, що пропонують оформити дисконтну карту. Часом під таким прикриттям діють шахраї, запитуючи для оформлення карти не тільки ім'я, номер телефону та адресу, але і паспортні дані, чого для оформлення дисконтної карти не потрібно. Після цього вони самі збирають відсутні документи, а потім на жертву оформляється кредитна карта з великим лімітом, яка внаслідок обростає чималими боргами.

втрата документів

Жоден громадянин не застрахований від втрати, в тому числі паспорта. Часом його можуть дійсно вкрасти з метою оформлення кредиту. Іноді правопорушника досить мати фотографію або ксерокопію паспорта. За такою схемою у шахраїв є допомога зсередини, від підкуплених банківських службовців.

Обмін техніки на гроші

Дана схема часто привертає людей, оскільки гроші можуть бути потрібні терміново, а для оформлення кредиту може не бути часу. І тут в сусідньому магазині влаштовують акцію з обміном техніки на гроші в кредит. Але пропозиція далеко не прозоре, яким здається. В результаті у позичальника на руках з'являється в кращому випадку 30% від вартості товару, а договір і графік погашення платежів залишаються на руках у шахраїв, в результаті чого клієнт може забути про кредит, прострочення виросте, після чого прийде повістка в суд про стягнення заборгованості.

Довести невинність в такій ситуації буває практично неможливо, оскільки жертва не вивчила договір і поставила в ньому свій підпис.

підроблені документи

Часом доля стати жертвою шахрая може спіткати навіть готового до всього банківського працівника. Процес підроблення документів не так уже й складний: з вкраденого паспорта знімають ламінування, замість справжньої фотографії ставлять нову, після чого сторінку ламінують заново. При цьому в графу «номер телефону» вноситься номер з нової сім-карти, яку згодом утилізують. Якісна підробка може ввести в оману навіть досвідченого банківського працівника.

Що робити в разі обману?

Перш за все клієнт повинен відправити заяву в Центральний Каталог Кредитних Історій, щоб зрозуміти, в якому УБКІ зберігаються його дані. Після цього потрібно запросити звіт про кредити в Бюро, щоб дізнатися, який банк видав кредит на ім'я жертви. Вартість такої послуги становить 25-50 гривень за звіт.

Після цього слід звернення в банк. Лист візьмуть до розгляду протягом 30 днів. Необхідно докласти до листа якомога більше доказів невинності: або заява про зникнення паспорта, або довідку про відсутність в країні на момент отримання кредиту, або що-небудь ще. Хоча банки і нечасто стають на бік потерпілого, в разі участі в шахрайстві співпраці банку, шанси жертви на благополучний результат зростають.

Але найкраще убезпечити себе від незаконного оформлення кредиту. У цьому допоможе контролювання своєї кредитної історії: раз на рік в УБКІ можна відправити безкоштовний запит. Також там можна оформити підписку на послуги оповіщення про зміни для перевірки кредитної історії, Таких як отримання нової позики або погашення старого.

Додати коментар

Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований.

6 + 17 =