Мікрокредити від приватних осіб або МФО?

Автор статті:
4.7 %) 3 голосів

Незважаючи на те, що більша частина населення країни має певні кредитні зобов'язання, добрій половині з них присвоєно статус «недобросовісної». У ці ряди потрапляють не тільки ті громадяни, які свідомо не платять борги. Існує категорія боржників, які потрапили туди по ряду серйозних причин. Але, навіть виправивши ситуацію, дані залишилися в УБКІ, і тепер ці люди для банків є неблагонадійними.

Коли з'являється потреба в терміновій покупці або виникає інша причина для поповнення своєї картки, можна взяти позику від приватних осіб, на умовах, прирівняних до звичайного банківського кредиту. Така послуга між громадянами існує давніх часів, ще коли вся країна «зайнялася бізнесом». Тоді це називалося «позичити під відсотки».

У чому полягала така угода і як вона була захищена?

Коли людині потрібні гроші «на розкрутку», він позичав їх у знайомих. Супроводжувалася угода підписанням розписки, що уточнює терміни і способи повернення позичених грошей. Зазвичай це було зобов'язання виплачувати щомісяця відсотки за користування. Але на відміну від банківських кредитів, мікропозики від приватних осіб супроводжувалися і деякими неприємними нюансами в разі несплати. На підставі розписки кредитор міг подати в суд на боржника і отримати свої кровні назад. Але частіше такі відмови від повернення позикових коштів вирішувалися шляхом вибивання боргів.

Сьогодні в різних містах країни можна отримувати мікрокредити (в Києві, Харкові, Одесі та інших містах України) з кредитною історією, яка бажає кращого. Ні про яке «вибиванні» не може бути й мови. Зрозуміло, невиплати по кредитах супроводжуються штрафними санкціями, але у випадку зі своєчасним зверненням клієнта в кредитну організацію, питання вирішується шляхом реструктуризації.

Позики в МФО набагато надійніше, безпечніше, а часом і вигідніше отримання грошей в борг під розписку від приватних осіб. Ви не ризикуєте потрапити до шахраїв, які користуються тим, що більшість позичальників читають кредитний договір дуже побіжно. При неодноразовому зверненні в одну і ту ж компанію ви напевно зможете розраховувати на більш лояльні умови, зрозуміло, якщо всі взяті на себе зобов'язання будуть виконані в зазначені терміни.

Якщо раніше МФО діяли тільки в столиці, то тепер це доступно в будь-якому куточку країни. Наприклад, позики в Дніпрі можна отримати миттєво від KF-UA або БистроЗайм. Суми відносно невеликі, до 10 000 гривень, але вони цілком можуть виручити вас в дуже відповідальний момент.

На початку літа послуги МФО як не можна до речі. До зарплати ще пара тижнів, все накопичення вкладені в закінчення навчального року дитини. Але на першому ж батьківських зборах піднімається питання про вкладення невеликих фінансових коштів в розвиток установи. Хто зізнається, що до зарплати гаманець порожній? Вийти з делікатного становища можна в цей же день. Зайти в інтернет, зробити заявку, і через півгодини необхідна сума буде на вашій картці.

Де вигідніше взяти в борг: в мікрофінансової організації, у родичів або у приватної особи, вирішувати тільки вам.

Додати коментар

Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований.

2 × чотири =