Кредити на освіту в 2019 році

Автор статті:
5 %) 1 голосувати

Освітній кредит найчастіше беруть для оплати за навчання в українському ВНЗ. Але такий кредит можна взяти для надходження, і в зарубіжні навчальні заклади, і на курси іноземних мов, для навчання в середніх спеціальних навчальних закладах, в школах на платній основі навчання, молоді фахівці і бізнесмени можуть взяти кредит для отримання ступеня МБА.

Скільки ж грошей потрібно щорічно для отримання освіти? У нашій країні вартість навчання на рік коливається від 2-3 тис. Доларів до 9-10 тис. Доларів на рік. Навчання в зарубіжних, не дуже престижних ВУЗах обходиться в середньому до 5 тис. Доларів на рік, на порядок більше буде коштувати навчання в таких відомих навчальних закладах, як Гарвардський або Оксфордський університети.

У поточному році доступні наступні види кредитів, які можна використовувати на освіту:

  • спеціалізовані кредити за державною програмою;
  • цільові освітні (відрізняються зниженою ставкою);
  • звичайних споживчих кредитів.

Відсоткова ставка в разі субсидованого кредиту становить 5,06% в рік, в той час, як для інших банківських кредитів процентні ставки складають від 10 до 60 відсотків на рік. Отримати цільовий кредит непросто, пріоритетом тут є висока успішність студента. Враховуються оцінки, отримані на вступних іспитах, враховуються результати екзаменаційних сесій. Студент, який отримав такий кредит, погашає його, як правило, вже після закінчення навчального закладу, протягом декількох років.

На всі інші кредити державна субсидія не надається. Для їх отримання необхідний постійний дохід. До такого виду кредиту звертаються або студенти, які поєднують навчання і постійну роботу, або батьки дітей-студентів. Терміни кредитування становлять від декількох місяців до шести років, за умови своєчасного погашення кредиту. При цьому, вчитися можна не тільки в Україні, а й за кордоном, успішність студента в цьому випадку значення не має.

Якщо розглядати конкретні пропозиції, то можна виділити кілька банків, що надають кредити на освіту. Наприклад, з квітня 2019 року в Mycredit діє програма «Доступна освіта», в рамках якої можна отримати кредит для навчання в середніх спеціальних навчальних закладах, різних навчальних центрах. Кредитна ставка становить від 11% річних. Кредит для здобуття вищої освіти надається будь-якому студенту, але в разі успішної здачі сесії зменшується кредитна ставка. У KredoBank або ОТП Банку можливе отримання кредиту студентам для навчання за кордоном в сумі до 66 тис. доларів при процентній ставці від 9,9% річних. Термін такого кредиту становить 6 років.

Субсидовані кредити за пільговою ставкою 5,06% надають Ощадбанк і ОТП банк. Держава субсидує 3/4 ставки рефінансування, але ця величина може змінюватися. Такий кредит в Ощадбанку можна отримати на 16 років. В Ощадбанку також можна отримати кредит без державної субсидії. У цьому випадку процентна ставка складе 12%, погашати кредит можна протягом 11 років. В ОТП банку при видачі кредиту на освіту стягується одноразова комісія в сумі 500 грн. Кредит надається на час навчання у вищому навчальному закладі плюс 10 років після його закінчення. Другий вид кредиту не передбачає субсидії, і його відсоткова ставка становить 10%. На весь час навчання у вищому навчальному закладі позичальникові надається відстрочка з виплати відсотків.

Кредити на освіту без субсидування мають більш високу процентну ставку. Так, в KredoBank зараз діє акційна пропозиція, за яким кредит на освіту в українських ВУЗах можна отримати за ставкою 12% річних, без одноразової комісії. У Unex Bank під 10-12% річних (для кредиту в національній валюті) можна взяти суму, необхідну для навчання в українських або зарубіжних навчальних закладах. Комісія за видачу позички тут теж не передбачена. В Ощадбанку освітній кредит можна отримати під ставку від 15 до 28% в залежності від суми, строку та забезпечення. Пропозиція цього банку відрізняється тим, що він надає велику суму на відносно тривалий термін і під невеликі відсотки.

Додати коментар

Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований.

16 + дев'ятнадцять =