Кредит, закон і право - що чекає позичальника за непогашення

Автор статті:

Основна ідея кредитного договору - кредитор надає гроші, а позичальник погашає заборгованість по закінченні терміну. На ділі все виявляється складніше, якщо одна зі сторін не дотримується умов документа. У статті ми розповімо, що насправді загрожує позичальникові за несвоєчасне погашення боргу.

Чому важливо вчасно погашати

Апріорі порушення дедлайну - це прострочення. А після закінчення терміну, крім нарахованих відсотків, починають капати пристойні суми штрафів та пені. Не такі страшні кредити, як ті, хто їх бере. Багато позичальників не мають поняття, як погасити борг. Тому оформляти кредит варто тільки в тому випадку, якщо впевнені, що без проблем закриєте його. В такому випадку прострочення, пені та штрафи вам не загрожують.

Як штрафують і як не потрапити на шахраїв

Покарання за порушення залежить від того, де ви берете кредит (в банку або МФО) і як працює конкретне фінустанова. Щоб не потрапити на шахраїв, перевірте всю інформацію про кредиторі - у нього повинні бути дозвільні документи і ліцензія. Відгуки - не найнадійніша річ, адже і позитивні, і негативні можуть бути замовними. Перевірте дані на сайті компанії і в реєстрі Нацкомфінпослуг. На сайті Мін'юсту перевірте код підприємства - треба дізнатися, чи не ліквідовано воно зараз.

Будь-які дії, які не передбачені договором між клієнтом і кредитором, є незаконними. Приблизний список реальних санкцій до позичальника такий:

  • фіксована сума штрафу;
  • пропорційна до суми прострочення пеня;
  • заборона на кредит в цій же ФО (як правило, кредитний ліміт, якщо це банк);
  • суд (арешт / продаж майна і т. д.).

Як доходить до суду, і чи можуть кредитори загрожувати

Судові розгляди - найостанніший метод впливу на боржника. Це довго, важко і нерентабельно для самої фінкомпанії. Набагато простіше отримувати хоч якісь стабільні виплати від позичальника, ніж проводити місяці в судах. Крім того, цей спосіб використовують лише тоді, коли інші не подіяли.

Якщо ви пропустили один платіж, компанія не передасть справу до органів правосуддя. Але від дзвінків, повідомлень і листів позбутися не вийде. Також почнеться нарахування пені та штрафів через прострочення. У таких випадках не рекомендуємо ігнорувати кредитора. Навіть якщо ви зміните номер телефону, знайти новий активний не складе труднощів. Більш того, радимо самостійно вийти на контакт з кредитором (в ідеалі до початку прострочення). Він може піти вам назустріч і погодитися на реструктуризацію кредиту або продовження дії договору.

У більш запущеному випадку збирачі можуть приїхати особисто. Однак відповідно до встановленого Кодексом етики це може відбуватися в строго певні години і дні тижня. Також збирачі не мають права ображати позичальника або його близьких, погрожувати, застосовувати фізичне насильство і т. Д.

Коли з'являються колектори

Компанії часто продають кредити колекторським організаціям. Але МФО зобов'язана особисто повідомити про це позичальника в письмовому вигляді, надавши всі документи з підписами і печатками. Останній, в свою чергу, може запросити додаткові довідки: акт прийому-передачі, договір факторингу і т. Д.

Потрібно вибудувати правильну модель спілкування з колекторами, щоб не стати жертвою маніпуляцій. Спочатку обговоріть оплату і внесіть її. Чи не обіцяйте оплатити більшу суму, ніж можете собі дозволити. В ідеалі платежі повинні надходити кожні 3-14 днів. Не варто грубити або кричати, коли колектори дзвонять - це не допоможе. Дзвінки не припиняться, поки ви не сплатите борг.

Що робити, щоб не прострочити кредит

  • Вибирати оптимальні суму і термін погашення. Не беріть більше, ніж можете собі дозволити. Правило - ви повинні безболісно закрити заборгованість з наступної зарплати.
  • Чи не уникати кредитора. Неважливо, взяли ви кредит в банку або МФО - співробітники фінустанови можуть допомогти вам при персональному зверненні до них. Компанія може переглянути умови договору і пом'якшити їх, відстрочити платежі тощо.
  • Рефінансувати кредит в іншій організації. Деякі компанії готові взяти боргові обов'язки на себе. Але тоді ви будете повинні вже однією з них. Такий метод підходить, якщо ви збираєтеся закрити кредит, але в даний момент не вистачає потрібної суми, а терміни наближаються або вже минули. Це особливо актуально, якщо компанія не має в своєму розпорядженні пролонгацією.
  • Оформити кредит онлайн. Якщо не погасите борг повністю, то хоча б оплатіть його частина і не втратите довіру кредитора. Оскільки у вас вже є незакритий кредит, краще звернутися в МФО. Вони лояльні, якщо у вас погана кредитна історія.
  • Заздалегідь оформити пролонгацію. Наприклад, компанія CreditPlus пропонує продовжити термін дії договору на такий же термін, який був спочатку вказано в договорі.

За матеріалами CreditPlus.ua

Додати коментар

Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований.

три × 4 =