Історія появи мікропозик в нашій країні

Автор статті:
5 %) 1 голосувати

Індустрія мікропозик в нашій країні переживає справжній бум. Мікропозики - це швидко, зручно і, в принципі, не особливо обтяжливо по наступним виплатах. Якщо людині терміново потрібна не дуже велика сума, то він завжди може взяти мікропозик. І не потрібно мати справу з банківською тяганиною, не потрібно займати у когось із друзів і знайомих.

Якщо так розібратися, то мікропозики існують з найдавніших часів. Правда, формат був дещо відмінний від сьогоднішнього, але основної суті це не змінює. Якщо існують фінансові взаємовідносини, то в обов'язковому порядку існують і люди, яким терміново потрібні невеликі суми.

Але навіть поява банків не дало відповідного поштовху в розвитку індустрії мікропозик. Банкова, грубо кажучи, не охота було возитися з дріб'язком. Їм завжди були більш цікаві великі клієнти. Адже невелику позику на невеликий час має на увазі під собою і таку ж невелику прибуток.

Справжній переворот в області мікрокредитування стався в сімдесятих роках минулого століття. Сталося це в Бангладеш. Країна тоді переживала нелегкі часи. Кількість людей, які жили за межею бідності, просто зашкалювало. І тоді місцеві фінансисти вирішили видавати людям невеликі позики на нетривалі терміни. Цей експеримент себе виправдав. Бідняки справно повертали свої борги. Поступово ця кредитна технологія поширилася по всьому світу.

В Україні мікропозики з'явилися відносно недавно, але вже встигли міцно «пустити коріння». Послуги даного типу досить затребувані. При цьому варто відзначити той факт, що якщо спочатку у всьому світі мікропозики призначалися виключно для найбідніших верств населення, то тепер ними часто користуються ті, кого прийнято називати середнім класом.

Додати коментар

Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований.

5 5 × =