Що таке диференційований платіж

Автор статті:
5 %) 1 голосувати

Диференційовані платежі - платежі, які щомісяця мають незмінну кредитну частина і поступово зменшується процентну частину платежу. Диференційовані платежі змінюються щомісяця в кращу для платника сторону, тобто зменшуються, але необхідно розуміти, що перший час платежі будуть значно більше, ніж при кредиті з ануїтетними платежами. Так що готуйтеся затягнути пояси тугіше і терпіти великі щомісячні виплати, але все ж зменшення щомісячних платежів і значно менші відсотки за весь термін кредиту притягують кредитуються.

Також істотний плюс диференційованих платежів від ануїтетних платежів, добре видно при бажанні достроково погасити кредит перед банком. Якщо на середині терміну Ви зібралися покрити залишок кредиту з диференційованими платежами, то Вам необхідно віддати всього лише половину кредиту, що логічно, а ось якщо у Вас були аннуїтетниє платежі, то Вам потрібно буде викласти майже дві третини кредиту, при врахуванні того, що Ви виплачували ті ж відсотки, що і люди, що беруть кредит з диференційованими платежами.

Існує також мінус, який полягає у відмовах у видачі кредитів банками, так як банки розраховують платоспроможність потенційних клієнтів, дивлячись на суму першої виплати і можливість клієнтом її погасити, а так як сума першої виплати завжди найбільша, то найчастіше, клієнтам, яким дали б аннуїтетний кредит, диференційований кредит не видають.

До 2003 році в Україні практично не залишилося банків видають кредит з диференційованими виплатами. На даний момент з великих банком кредити з диференційованими платежами видає лише Ощадбанк України. Всі інші банки перейшли на більш привабливий для них аннуїтетниє кредити.

Невеликий ліричний відступ, а тепер до формули. Щоб розрахувати щомісячний платіж за диференційованим платежу слід скористатися такою формулою:

Формула для розрахунку диференційованого платежу

x - сума місячного платежу, S - сума кредиту, N - термін кредиту, Sn - залишок кредитної частини, P - процентна ставка

У формулі ліва частина до плюса є незмінною і показує суму, на яку зменшується залишок кредитної частини, а права частина після плюса показує процентну частину місячного платежу.

Додати коментар

Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований.

1 × два =