Що таке цільове кредитування?

Автор статті:
5 %) 3 голосів

цільове кредитування

Так вийшло, що в моїй родині склалася складна фінансова ситуація.

Щоб пережити тимчасові труднощі, хочу взяти в банку деяку суму в кредит, але подробиць оформлення такого процесу не знаю, так як ніколи з таким не стикався. Підкажіть, будь ласка, як простіше і швидше оформити кредит? Чи потрібно буде вказувати, на що я хочу його витратити або це не має для банку визначального значення?

Багатьом людям таке поняття, як «цільове кредитування» невідомо, незважаючи на те, що цей вид послуг досить популярний і є одним з основних в даній сфері. Ті, хто вперше звертається в банк за кредитом, стоять перед вибором, який займ оформляти - цільової або нецільової.

Різновиди цільового кредитування

відмінність цільового позики від нецільового полягає у вказівці спрямованості одержуваних коштів. Зазначена спрямованість обов'язково повинна бути дотримана і є одним з основних умов отримання фінансових коштів. Крім виконання стандартних зобов'язань при отриманні кредиту (своєчасне повернення грошових коштів, здійснення щомісячних платежів в обумовленій сумі), клієнт зобов'язується витратити отримані позикові гроші виключно на цілі, зазначені в договорі. Банки завжди контролюють цей момент шляхом збору і перевірки підтвердних документів - рахунків, накладних, актів прийому-передачі або інших, які доводять вчинення правочину.

Мета кредитування

Цільове кредитування охоплює досить широку область і видається на найрізноманітніші потреби. Під таку послугу потрапляють гроші, необхідні на:

  • покупка автотранспорту;
  • оренду приміщення;
  • фінансування нових проектів;
  • купівля товарів;
  • споживчі витрати;
  • поїздки за кордон;
  • лікування та медичні послуги;
  • освіта;
  • особливі кредити, що надаються юридичним особам або фізичним особам-підприємцям та інше.

Найпопулярніша мета отримання такого кредиту, яка вказується в договорі, - поповнення оборотних коштів. Однак цільовий кредит не видається на оплату вже прострочених платежів, наприклад, якщо у позичальника вже є оформлений кредит.

Якщо ви знаєте, на що конкретно вам потрібні гроші, то краще оформляти цільове кредитування. Це заощадить не тільки час, але і буде більш вигідно фінансово.

підписання договору на кредит

Мета, на яку надається кредит, обов'язково вказується в договорі. Також там можуть бути обумовлені терміни виконання передбачуваної операції. Клієнт зобов'язаний в ці терміни надати банку документи, що підтверджують здійснення угоди і проведення платежу. При порушенні цих зобов'язань, до позичальника будуть застосовані санкції, передбачені договором. Це може бути відгук кредиту або, наприклад, підвищення процентної ставки. Перелік документів, які банк прийме, як підтвердження укладеної угоди, можна уточнити у співробітників конкретно того банку, в якому оформлявся кредит.

Види цільового кредитування

Найпоширеніший - це споживчий кредит. Навіть ті, хто не користувалися таким видом послуг, хоч щось про нього чули. Під таким видом кредиту зазвичай розуміють кошти, необхідні на особисті витрати і потреби. Сюди не відносяться кредити на житло і автотранспорт. Споживчий кредит зазвичай надає повну свободу дій щодо отриманих грошей.

Наступним по затребуваності можна назвати кредит на освіту. Дуже зручний вид кредитування для тих, хто планує навчання, особливо з перспективою отримання високооплачуваної професії. При такому вигляді позики є можливість відстрочки виплат на період навчання, що зазвичай важливо для студентів.

Одним з найбільш популярних і безпроблемних є кредит на електроніку і побутову техніку. Така послуга дуже затребувана. Дуже багато людей беруть кредит на покупку побутової техніки або електроніки через легкість його оформлення. Кредити на електроніку зазвичай оформляються досить швидко і вимагають пред'явлення мінімального пакету документів. До того ж суми, необхідні позичальникові, зазвичай відносно невеликі, що робить виплати платежів по кредиту «безболісними» для сімейного бюджету.

Кредити на покупку яхт і катерів. Специфічний і відносно новий вид кредитування, про який мало хто ще чув. Однак останнім часом така послуга користується все більшою популярністю. Кредит на купівлю яхт зазвичай беруть в приморських містах.

Всі перераховані вище види кредитів можуть отримати як фізичні, так і юридичні особи. Крім того кредити діляться на короткострокові і середньострокові, одержувані в рублях або у валюті, можливі з фіксованою або регульованою процентною ставкою і інші.

Особливості цільового кредитування

Одним з переваг цільового кредитування є досить широкий спектр пропонованих можливостей (наприклад, оформлення кредиту або кредитної лінії). До того ж, цільові кредити зазвичай супроводжуються зниженою процентною ставкою, в порівнянні, наприклад, з класичними споживчими позиками, що є одним з ключових моментів для позичальника. Цільові кредити зазвичай оформляються на досить короткий термін, що передбачає досить швидкий розрахунок позичальника з кредитними боргами.

Іноді кошти цільового кредиту не видаються позичальнику на руки, а перераховуються на рахунок одержувача, оплачуючи таким чином зазначену в договорі мета.

До недоліків оформлення цільового кредиту можна віднести, наприклад, умова наявності заставного або поручительських забезпечення, підвищення процентної ставки за відсутності страховки.

При підрахунку розміру переплати слід враховувати додаткові витрати, про які багато хто забуває. До них належать банківські комісії при видачі кредиту, оплата послуг страхової компанії (щорічно), послуги оцінювача і нотаріуса. Тому, перед оформленням кредиту, варто вивчити умови надання послуги в різних банках і порівняти пропозиції, адже вимоги щодо відсоткових ставок або строками погашення можуть істотно відрізнятися.

Додати коментар

Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований.

п'ять × 3 =