Що робити, якщо кредитна історія зіпсована?

Автор статті:
5 %) 1 голосувати

На сьогоднішній день в Україні стали з'являтися такі компание, які надають такі послуги, як "реабілітація кредитної історії позичальника". У зв'язку з цим, виникає лише одне питання, а чи дійсно можна довіритися стороннім компаніям? Відповідь однозначна - виправити погану кредитну історію просто не можливо, але помітно її поліпшити варто спробувати.

Коли Ви відчуваєте за собою провину і прекрасно усвідомлюєте, що в ситуації з простроченням за кредитами в минулому винні самі, тоді рекомендувати можна тільки одне - звернутися в банк з листом, в якому будуть приведені вагомі аргументи, що виправдовують подібну поведінку. Бажано підкріпити їх документально.

Кредитна рада розгляне кожен такий випадок в індивідуальному порядку і зможе запропонувати клієнту варіанти виходу з ситуації, що склалася. Буде розроблено графік погашення виходячи з Ваших фінансових можливостей. Прийти позичальникові до консенсусу з банком все ж доведеться і постаратися справно виконувати взяті на себе кредитні зобов'язання. Лише в цьому випадку банком буде переглянута і змінена кредитна історія в кращу сторону.

При «технічної» помилково або шахрайстві є тільки один вихід - обговорити питання з банком, надати йому письмові пояснення з підтверджуючими документами. Можливо, знадобитися звернення до органів внутрішніх справ. Потрібно постаратися, всіма способами, довести свою невинність. Після цього можна сміливо звертатися в Бюро кредитних історій (БКІ) з проханням внести виправлені відомості. Якщо погіршення кредитної історії сталося з вини банку, який видав позичальникові кредит, то в цьому випадку саме він і повинен подати в БКІ нові відомості.

І нарешті, якщо Ви, маючи зіпсовану кредитну історію, не вживаєте ніяких дій щодо її поліпшення, то розраховувати на новий кредит Вам більше не варто.

Давайте підіб'ємо підсумок під вищесказаним. Хоча б періодично, кожному хто користується банківськими кредитами, варто перевіряти свою кредитну історію, тим більше один раз на рік це можна зробити абсолютно безкоштовно. Не слід ситуацію пускати на самоплив, краще знайти з банком компроміс. Навіть в період тимчасових фінансових труднощів постарайтеся виправити свою негативну кредитну історію в кращу сторону. А краще Вас самих зробити це не зможуть ніякі посередники.

Додати коментар

Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований.

6 - 3 =